Як закип'ятити воду за відсутності посуду.


        Що робити, якщо Ви опинилися в ситуації, коли у Вас немає із собою ні казанка, ні чайника, ні каструлі, ні навіть гуртки, в якій можна було б закип'ятити воду? Як можна закип'ятити воду, якщо насправді, нагріти її не в чому?

        Для цього підійде будь-яка металева ємність, це само собою. А ось коли і її немає? Тоді, все, що нам для цього знадобиться - вогонь, вода і трохи кмітливості.

        Ви не повірите, для того щоб закип'ятити воду на вогнищі, можна скористатися:
•    звичайною пластиковою пляшкою;
•    фольгою;
•    поліетиленовим пакетом;
•    паперовими одноразовими стаканчиками;
•    листком паперу (бажано не з газети, а щільніше);
•    звичайним берестом;
•    навіть гумовим відром.

        За допомогою цієї "посуду" можна провести знезараження будь-якої води, що особливо необхідно в умовах виживання. Найголовніше, щоб багаття добре прогорів, а ємність була повною води.

        Уявіть собі ситуацію, коли потрібно закип'ятити воду, а з посуду є тільки пластикова пляшка. Нічого не поробиш, будемо кип'ятити воду в пластиковій пляшці. Насправді пластик здатний впорається з цим не гірше металевого казанка.

        Все що для цього необхідно, це пластикова пляшка, порядку одного метра мотузки і три гілки довжиною по 1,5 метра.

        З гілок робимо триногу. Один кінець мотузки прив'язуємо до пляшки, а інший – до триноги. Довжину мотузки регулюємо таким чином, щоб від дна пляшки до поверхні дров було 10-12 см. Якщо немає з собою мотузки, тоді замість неї можна використовувати шнурки від взуття.

        Розпалюємо вогнище і вішаємо, заповнену водою, пляшку так, щоб вогонь трохи торкався дна пляшки, при цьому не забуваємо зняти пробку. Якщо не зняти пробку, пляшку розірве! Дуже важливо, щоб пляшка була повністю заповнена водою. Якщо пляшка буде не повна, тоді. в процесі нагрівання пластик буде деформуватися і стискатися до рівня, заповненого водою, поки вода не займе весь об’єм.

        Коли з'являться бульбашки, відсуваємо нашу пластикову пляшку трохи вбік від багаття так, щоб язики полум'я були збоку від неї. Це робиться для того, щоб вода, коли вона починає закипати, не залила багаття. Підкидаємо дрова у багаття, збільшуємо інтенсивність його горіння та доводимо воду до кипіння. Таку воду потрібно протримати в киплячому стані 5 хвилин.

        Весь процес кип'ятіння займає від 30 хвилин до 1 години. Все буде залежати від ємності пляшки. Краще всього, якщо кип'ятіння робити в ємності 0,5 літра. У цьому варіанті потрібно менше часу і всього півтора десятка сухих гілок. Якщо Вам потрібно закип'ятити більше води, тоді краще це зробити в декілька заходів, ніж використовувати пляшку більшого об'єму. Коли пляшка буде більшого об’єму, тоді вода буде закипати набагато довше за часом і пляшка може сильно деформуватися.

        Є ще другий варіант. У цьому випадку воду можна закип'ятити на відкритому вогні і немає необхідності робити триногу. Пластикову пляшку заповнюємо водою до самого горлечка. Потім ставимо цю ємність в багаття, але не на сильний вогонь, а в гарячу золу. Буквально через деякий час вода закипить. Пляшка в місці, де немає води, може деформуватися і трохи оплавитися вгорі, але не прогорить і не розплавиться!!! Чому? Це елементарна фізика. Температура кипіння води – 100° С. Далі вона починає випаровуватися. Температура плавлення ПЕТ пляшки – 260° С. Перебуваючи у вогні з водою всередині, пластик просто не може нагрітися до температури плавлення. вода фактично охолоджує його до 100° С. Тому поки в пляшці є вода, вона не розплавиться!

        Важливий момент в цьому варіанті – не братися голими руками за пляшку, можна отримати опіки.