Як знезаразити воду в умовах виживання.


       

Перебуваючи в умовах виживання людині необхідно мати мінімальні знання щодо фільтрації та знезараженні води. Наявність таких знань допоможе уникнути серйозних проблем зі здоров'ям.

        Основне правило – завжди треба уникати пити сиру воду, особливо каламутну, стоячу та болотяну воду. Таку воду спочатку слід обов'язково фільтрувати, а потім в обов'язковому порядку знезаражувати.

        Варіанти знезараження води в умовах виживання будуть залежати від того, що у Вас є під руками. Варіантів знезараження води може бути два: із застосуванням хімічних засобів або без них.

        Для знезараження води випускаються спеціальні препарати у вигляді таблеток з вмістом активного хлору, який виділяється при розчиненні таблетки та дезінфікує воду. Воду можна використовувати через 30 хвилин після повного розчинення таблетки.

        Коли немає спеціальних таблеток, тоді для знезараження води в невеликих кількостях для індивідуального споживання можна використовувати йод (8-10 крапель 5% спиртового розчину йоду на 1 літр води). Після додавання крапель йоду воду потрібно ретельно перемішати і дати відстоятися 1 годину. Також можна використовувати перманганат калію, він же марганцівка (2-3 кристалика на 1 літр води). Головне, щоб вода була світло-рожевою. Декілька крапель йоду або кристалик марганцівки на казанок води чудово очищає навіть саму каламутну і брудну воду. Якщо немає інших реагентів, тоді може бути використана і кухонна сіль (1 столова ложка на 1,5-2 літри води), після чого воді треба відстоятися 30 хвилин.

        У кожному разі, є реагенти чи ні, найнадійніший спосіб знезараження води в умовах виживання – розвести вогонь і прокип'ятити воду протягом мінімум 10 хвилин, після чого дати їй відстоятися та обережно злити чисту воду не збовтуючи осад.

          Для того, щоб посилити знезаражуючий ефект, у воду при кип'ятінні можна додавати молоді гілки хвойних рослин, які володіють знезаражувальним ефектом (150-250 грам на відро) або в тих же пропорціях кору дуба, верби чи молоду бересту. Коли можливості закип'ятити воду немає, тоді можна настояти кору протягом 5-6 годин. Крім цього, при кип'ятінні можна додавати траву календули, фіалку польову або також листя малини, брусниці, ромашки, чистотілу чи звіробою. Ці рослини мають антисептичні властивості. Також з цих рослин можна заварювати чай.

        Не полінуйтеся пошукати навколо деревце червоної горобини. Якщо Ви знайшли джерело води, але сумніваєтеся в її придатності, то червона горобина – це саме те, коли потрібно швидко та ефективно очистити непридатну для пиття воду.

        Горобина багата всілякими мікроелементами, антибактеріальними і дубильними речовинами, а також ефірними маслами. Завдяки дії сорбінової і парасорбінової кислоти, які містяться в ній, гальмується ріст мікроорганізмів, грибків і цвілі. Не випадково при заквасці в бочках капусти або при мочінні яблук обов'язково докладали ще й гілочку горобини, тоді капуста зберігалася дуже довго. Поклавши в ємність з водою гілочку червоної горобини з листям і ягодами, через пару годин будь набрана вода, навіть просто з калюж або найзатхліша, стає придатною до вживання, оскільки мікроби просто знищаться горобиною.

        Як бачимо, способів знезараження води існує багато. Тому, найголовніше, про що ніколи не варто забувати, – вихід завжди є!