Як відфільтрувати воду в умовах виживання.


        Коли Ви опинилися в місці, де єдине джерело води, яке вдалося знайти, наповнене каламутною затхлою водою, тоді для того, щоб цю воду можна було б безпечно вживати, її необхідно правильно очистити, інакше вона просто буде не придатна.

        При очищенні всю каламутну, стоячу та болотяну воду слід обов'язково фільтрувати. Фільтрація води дозволяє очистити воду від різних домішок і сміття.

        Класичний склад фільтра – це трьох рівневий фільтроелемент, який складається з піску, вугілля та дрібного гравію. Але, залежно від того, що у Вас є під руками, і буде залежати складу фільтра (шматки тканини, вата, глинозем, дрібний гравій, трава, пісок і деревне або активоване вугілля). Поєднання можуть бути в самих різних комбінаціях.

        Фільтр для очистки води від домішок можна зробити за допомогою нехитрих пристосувань. Для цього потрібно взяти пластикову пляшку, зрізати в ній дно і всередині пляшки викласти фільтруючий елемент. Потім зробити з підручних матеріалів триногу (гілок товщиною 1.5-2 см), на яку підвісити пляшку горловиною вниз на невелику висоту, а під неї поставити ємність для збору відфільтрованої води.

        Фільтруючий елемент необхідно викладати знизу вгору. Спочатку перекладаємо горлянку пляшки шаром трави (найкраще травою ромашки, яка має бактерицидні властивості). Потім поверх трави насипаємо дрібні камінчики, попередньо очистивши їх від бруду і промивши. Потім кладемо невеликий шар трави, на яку зверху насипаємо вугілля. Знову перекриваємо шаром трави і зверху засипаємо крупним піском або глинистою землею (не беріть дрібний пісок тому, що коли Ви будете лити воду, він буде просочуватися по всьому фільтроелементові і вода на виході буде каламутна). Якщо є тканина, тоді можна додатково шматочки цієї тканини перекласти між шарами камінчиків, вугілля і піску, попередньо виклавши перший її шматочок у горлянку пляшки.


        Якщо в аптечці є активоване вугілля, тоді можна його використовувати для фільтрації (одна таблетка активованого вугілля здатна відфільтрувати до 1 л води з ефективністю очищення 80%). Крім цього, можна використовувати вугілля з прогорілого багаття, розбивши його на дрібні шматочки. Бажано, щоб вугілля було з дров листяних порід, тому що хвойні породи надають відфільтрованій воді специфічний смак і запах.

        Воді перед фільтрацією необхідно дати протягом деякого часу відстоятися і злити отриманий осад. Потім відстояна вода заливається зверху і, пройшовши крізь фільтроелемент, витікає через трохи відкриту пробку. Щоб вода добре профільтрувалася, її потрібно наливати в поглиблення, зроблене в центрі фільтра, невеликими порціями і вузьким струменем. Тоді вода, вільно протікаючи через всі шари, краще фільтрується і освітлюється. Для більшої надійності процес фільтрування краще повторити 5-6 разів. Якщо вода дуже забруднена, тоді пісок необхідно періодично міняти чистішим.

        В якості корпусу для фільтра можна використовувати все, що є під руками, починаючи від консервної банки і закінчуючи, коли під рукою немає ніякої ємності, рукавом сорочки, штаниною від брюк або згорнутою кульком футболкою. Саме основне – зробити конус, який буде тримати кілька шарів.

        Є ще один варіант фільтра, для якого не потрібео ні тканини, ні вугілля – це "земляний насос". Він працює дуже просто. Близько водойми на відстані 0,5-1 м необхідно викопати ямку глибиною 50 см і почекати, поки вона заповниться водою. Воду яка набралася обережно вичерпати, почекати, поки ямка знову наповниться, і знову вичерпати. Процес потрібно повторювати так до тих пір, поки вода не стане чистою і прозорою.

        У самому крайньому випадку можна скористатися трубочкою або соломинкою, прикритою з боку рота тканиною, при цьому трубочка опускається трохи глибше від поверхні води , але не опускається на дно. Так можна грубо відфільтрувати воду від сміття, комах, деяких паразитів і донних відкладень, але, на жаль, не хвороботворних мікробів.

        Якщо подумати, то можна придумати різні способи фільтрації води в умовах виживання. Головне – знати принцип і включити фантазію.